11 Mar 2016

Başarılı Öğrencilerin Sırrı : İnteraktif Eğitim Platformları

Okulistik İnteraktif eğitim ve öğrenim platformu
Gelişen teknolojiyle beraber günümüzde bir çok işimizi internet üzerinden online olarak yaptığımızı düşünecek olursak, bu gelişmenin eğitim ve öğretim sistemine yansımaması düşünülemezdi.
Eskiye oranla bakıldığında yeni nesil öğrencilerin bu konuda şanslı olduğunu söyleyebiliriz.
Artık öğrenciler interaktif olarak her an her yerde ders çalışabilmekte, geçmiş dersleri tekrar edebilmekte ve hatta sanki sınıfta ders dinlermiş gibi video anlatımlı dersleri izleyebilmektedirler.

Üstelik interaktif olarak yayınlanan bu etkileşimli konu anlatımları, sınavlar, çözümlü sorular, online değerlendirme sınavları ve elektronik kitaplar tamamıyla Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu hazırlanmaktadır.

Tabi ki bütün bunlarda profesyonel ekiplerin ve eğitmenlerin emeğini yok saymaz haksızlık olur.

İnteraktif eğitim sisteminde en dikkat çekilecek nokta ise öğrencilerin derslerdeki başarısının artmasıdır. Öyle zannediyoruz ki bunun en büyük sebebi öğrencinin dilediği zaman, dilediği yerde ve tam bir konsantrasyon ile derslere ve etkinliklere katılımda bulunmalarıdır.

Son zamanlarda sadece öğrenciler tarafından değil, öğrenci velileri ve öğretmenler tarafından da keşfedilip tercih edilmeye başlanmıştır.

Özelikle veliler ve öğretmenler ders işleme, ölçme değerlendirme ve takip araçları sayesinde artık öğrencilerin başarılarını ve eksiklerini anlık olarak izleyip, ülke, şehir, okul ve hatta sınıf bazında da durumlarını tespit edebiliyorlar.

Eğer sizlerde bir öğrenci, öğrenci velisi veya öğretmen iseniz bu interaktif eğitim sisteminden bir an önce faydalanmaya başlamalısınız.

Günümüzde bu konuda en iyi ve iddialılardan birisi de Okulistik isimli eğitim ve öğrenim platformudur.

Özelikle yaptığı değerlendirme sınavlarına katılan 3 milyon öğrenci arasında yapılan araştırmaya göre Okulistik İçerik Üyesi öğrencilerin %51 daha başarılı olduğu görülmüştür.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder